Bugun...



TÜRKİYE BÜYÜK BAYANLAR GÜREŞ ŞAMPİYONASI YAPILDI.
Tarih: 18-01-2016 15:39:57 Güncelleme: 18-01-2016 17:21:57 + -


Tüm sıkletlerde dereceye girme başarısı gösteren Trakya Birlik Spor Kulübü takımının, takım olarak birinci olduğu şampiyonada, 12 ilden 20 takım ve 110 sporcu mücadele etti. Edirne'nin güreşteki gururu Trakya Birlik Spor Kulübü Bayan Güreş takımı, gecen yıl İzmir’de aldıkları Şampiyonluğun bir tesadüf olmadığını, ev sahipliğini yaptıkları Edirne Mimar Sinan Spor Salonu'nda rakiplerine minderi dar getirerek bütün Türkiye ye ispat ettiler.

facebook-paylas
Tarih: 18-01-2016 15:39

TÜRKİYE BÜYÜK BAYANLAR GÜREŞ ŞAMPİYONASI YAPILDI.

TÜRKİYE BÜYÜK BAYANLAR GÜREŞ ŞAMPİYONASI YAPILDI.

Tüm sıkletlerde dereceye girme başarısı gösteren Trakya Birlik Spor Kulübü takımının, takım olarak birinci olduğu şampiyonada, 12 ilden 20 takım ve 110 sporcu mücadele etti. Edirne'nin güreşteki gururu Trakya Birlik Spor Kulübü Bayan Güreş takımı, gecen yıl İzmir’de aldıkları Şampiyonluğun bir tesadüf olmadığını, ev sahipliğini yaptıkları Edirne Mimar Sinan Spor Salonu'nda rakiplerine minderi dar getirerek bütün Türkiye ye ispat ettiler.

16-17 Ocak 2016 tarihlerinde (Cumartesi ve Pazar günü) Mimar Sinan Spor Salonu'nda Ev sahibi Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serhat Ocak ve Trakya Birlik Spor Kulübünün yaptığı Büyük Bayanlar Türkiye Güreş Şampiyonası'na; Edirne Trakya Birlik, Burdur Emniyet, Çanakkale Kepez, Diyarbakır Çermik, Eskişehir Şirintepe, Kahramanmaraş Kenger, Samsun Gülizar, Samsun Tekkeköy, Samsun Yetkin GSK, Siirt Spor Lisesi, Siirt G.S.K, Tekirdağ Çorlu GSK, Yalova Altınova, Yalova Geleneksel ve Yalova Tuna Spor takımları 107 sporcu ile katıldılar.  

Türkiye Güreş Federasyonu Başkan Vekili Mustafa Fidan’ın izlediği şampiyonada; Olimpiyat vizeli güreşçimiz Elif Jale Yeşilırmak ve Milli gururlarımız Trakya Birlik Güreşçileri Hafize Şahin ve Yasemin Adar kilolarında şampiyon oldular.

KLASMAN LİSTESİ

48 KG

1-Evin DEMİRHAN (Siirt G.S. Kulübü) 2-Semeyye SEZER (Yalova Altınova S.K) 3-Aynur ERGE (Tekirağ Çorlu G.S. K) 3-Aysun ERGE (Tekirdağ Çorlu G.S.K)

55 KG

1-Burcu KEBİÇ (Edirne Trakya Birlik S.K) 2-Elif YANIK (Edirne Trakya Birlik S.K) 3-Sinem Çisem DOĞDU (Yalova Altınova S.K) 3-Nuray KARADAĞ (Yalova Altınova S.K))

60 KG

1-Elif Jale YEŞİLIRMAK (Edirne Trakya Birlik S.K) 2-Özlem GÖLDAĞ (Yalova Geleneksel S.K) 3-Özlem TÜRK (Kahramanmaraş Kenger S.K) 3-Cemile UNUDAN (Yalova Geleneksel S.Kulübü)

69 KG

1-Buse TOSUN (Yalova Altınova S.Kulübü) 2-Burcu ÜĞDÜLER (Edirne Trakya Birlik S.K) 3-Nisa NUR SARI (Samsun Hasan Gülizar S.K)3-Sinem TOPÇU (Edirne Trakya Birlik S.K)

58 KG

1-Derya BAYHAN (Yalova Altınova S.K) 2-Laman GURMANOVA (Edirne Trakya Birlik S.K) 3-Aybike CİNTAŞ (Burdur Emniyet S.K) 3-Neslihan ULUSOY(Edirne Trakya Birlik S.K)

63 KG

1-Hafize ŞAHİN (Edirne Trakya Birlik S.K)2-Ezgi KUŞÇU (Çanakkale Umurbey S.K)3-Aslı TUĞCU (Yalova Altınova S.K)3-Esra KARA (Edirne Trakya Birlik S.K)

75 KG

1-Yasemin ADAR (Edirne Trakya Birlik S.K)  2-Ayşegül ÖZBEĞE (Edirne Trakya Birlik S.K) 3-Beste ALTUĞ(Yalova Altınova S.K)3-Kıymet KOÇYİĞİT(Burdur Emniyet S.K)

53 KG

1-Bediha ÜN (Tekirdağ Çorlu BLD. S.K)2-Kamala ALIYEVA(Edirne Trakya Birlik S.K)  3-Fikriye GÖK(Yalova Altınova S.K)3-Amine Nur Armut(K.Maraş Kenger S.K)

KULÜP KLASMAN İLK ÜÇ

1.Edirne Trakya Birlik Spor Kulübü 2.Yalova Altınova Tersaneler Spor Kulübü 3.K.Maraş Kenger Spor Kulübü




Kaynak: Edirne olay

Editör: Hamza Yasa



İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Spor Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
YUKARI