• BIST 100

  11134,10%-0,05
 • DOLAR

  33,07% 0,04
 • EURO

  36,21% 0,10
 • GRAM ALTIN

  2615,82% 0,08
 • Ç. ALTIN

  4248,53% 0,00

AK PARTİ İL BAŞKANININ TELEFONU 24 SAAT AÇIK OLMALI!

Emir; Vatandaş, 'ben derdimi anlatmalıyım. Bu derdim belediyede meclis üyesi vasıtasıyla çözülmeli. Köyde oturuyorum. Derdimi il genel meclisi üyesine anlatmalıyım. İl genel meclisi üyesi de o problemi çözmek için en azından gayret etti

Röportajlar 12.11.2020 17:20:24 0
AK PARTİ İL BAŞKANININ TELEFONU 24 SAAT AÇIK OLMALI!
 25.Dönem AK Parti Edirne Milletvekili Şemsettin Emir ile yaptığımız sohbette AK Partinin yaklaşan il kongrelerini değerlendirdik. Emir,'durum Ankaradan göründüğü gibi değil...5 yıldan beri beni hiçbir Milletvekili hiçbir İl Başkanı herhangi bir konu hakkında görüşmeye çağırmadı, kimse bana sohbet gelmedi, hiç kimse beni ziyaret etmedi. Zaten bütün sıkıntının temeli budur.Bu vatandaşla da esnafla da olmuyor.AK Parti böyle bir başka parti olmuş. Parti rayından çıkmış, tren gidiyor ama nereye gidiyor? İl Kongreleri buna bir dur demenin zamanıdır. Bunu da AK Parti Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan son toplantıda İl Kongreleriyle buna bir dur demenin zamanıdır işaretini,mesajını vermiştir, alan da almıştır.”dedi.
 
25.Dönem AK Parti Edirne Milletvekili Şemsettin Emir;“Milletimiz Ak parti kongrelerinde İkna edilmişlerle değil,İnanmışlarla yüründüğünün İşaret fişeğini görmek istiyor.
 25.Dönem AK Parti Edirne Milletvekili Şemsettin Emir yaklaşan il kongreler öncesi yaptığı durum değerlendirmesinde, “Bu kongre süreci AK Parti için 2023, 2053, 2071 hedefleri noktasından baktığımız zaman bir milat olacak. Çünkü AK Parti kuruluşundan itibaren zaten kimsesizlerin kimi, sessizlerin sesi, gariplerin yoldaşı olmuştur. . .Genel manada milletin sesi olarak kurulan bir siyasi hareket. Gücünü milletten aldı ve parti kurulduğu andan itibaren ilk seçimde iktidara geldi. Ancak şu anda izlediğimiz kadarıyla;Milletimiz Ak parti kongrelerinde İkna edilmişlerle değil,İnanmışlarla yüründüğünün İşaret fişeğini görmek istiyor.
Emir; “Bu kongre süreci AK Parti için 2023, 2053, 2071 hedefleri noktasından baktığımız zaman bir milatır.”
AK Parti’nin kongre süreci başladı. Önce belde kongreleri akabinde ilçe kongreleri yapılacak. Ufak illerde yapılan ilçe kongreleri oldu. İstanbul, Ankara gibi büyükşehirlerde ilçe kongreleri henüz yapılmadı. Bütün bunlara rağmen AK Parti büyükşehirlerden başlamak üzere kongrelerini başlattı. Şu anda gördüğüm kadarıyla ilk etapta 30 büyükşehir kongresini yapacak. 30 büyükşehre de Cumhurbaşkanımız, AK Parti Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan katılacak. Bu kongre süreci AK Parti için 2023, 2053, 2071 hedefleri noktasından baktığımız zaman bir milat olacak. Çünkü AK Parti kuruluşundan itibaren zaten kimsesizlerin kimi, sessizlerin sesi, gariplerin yoldaşı olmuştur.  Genel manada milletin sesi olarak kurulan bir siyasi hareket. Gücünü milletten aldı ve parti kurulduğu andan itibaren ilk seçimde iktidara geldi. Dolayısıyla AK Parti kuruluş aşamasına baktığımız zaman belki Ankara’da kuruldu ama taşrada bütün tabelalarını millet astı.
Emir;“Şu anda izlediğimiz kadarıyla eğer bir siyasi hareket umut olmaya devam ediyorsa tekrar iktidar şansı vardır.”
Millet binasını buldu. Yukarıdakilere sadece prosedürü tamamlamak kaldı. Çıkış noktası millet menşeili olan Ankara’nın sisli, puslu koridorlarında kurulmayan AK Parti bugün geldiğimiz noktaya milletin umudu olarak gelmiştir. Şu anda izlediğimiz kadarıyla eğer bir siyasi hareket umut olmaya devam ediyorsa tekrar iktidar şansı vardır. Son anketlere baktığımız zaman AK Parti yine birinci parti gözüküyor. Oyları 32-35 mesafesinde gözüküyor. Türkiye’de eğer iktidar zafiyete uğramışsa iktidara gelecek olan siyasi hareketin ana muhalefet partisi olması gerekiyor. Ama yine anketlere baktığımızda ana muhalefet partisinin de oylarının düştüğü görülüyor. Peki yeni kurulan ve kurulacak siyasi partilerin anketlerdeki oy oranı ne? Onlar da %1-2 civarlarında seyrediyor.
Emir;“Kararsızlar ve ben sandığa gitmem diyenler Türkiye’nin ikinci partisi konumunda”
Bu tablo neyi gösteriyor? Anketin en aşağısına baktığımız zaman şöyle bir şey görüyoruz. İnsanların %7,5’i ‘Ben sandığa gitmem, protesto ediyorum’ diyor. %12,5’i de ‘Kararsızım’ diyor. Bunları topladığımız zaman Türkiye’de aşağı yukarı %22 civarında kararsızım veya sandığa gitmem diyen bir parti var. Bu parti de şu anda Türkiye’nin ikinci partisi konumunda. Ana muhalefet partisi ikinci değil AK Parti’den sonra gelen parti kararsızlardan oluşuyor.
Emir;“Türkiye’yi bu süreçten kim çıkarabilir? Sorusunun cevabı anketlere göre Recep Tayyip Erdoğandır”
Başka bir ankette şöyle bir tablo var. Türkiye’nin ve dünyanın geçtiği bu sıkıntılı süreçte Türkiye’yi bu süreçten kim çıkarabilir? Yine oraya bakıyoruz. %32 civarında Recep Tayyip Erdoğan çıkıyor. Bütün muhalefet partilerinin bir araya gelmesiyle anca %31 civarında oluyor. Bütün bunlar ne anlatıyor? Millet AK Parti’den umudunu kesmemiştir. İşaret budur...Millet diyor ki ‘Pandemiden Türkiye’yi yara almadan çıkarabilecek siyasi hareket AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan’dır.’ Anketlerde de göründüğü gibi AK Parti bir umut olmaya devam ediyor. Ancak İl kongrelerine geldiğimiz zaman ortaya çıkan tablo maalesef bu durumu desteklemiyor!
Emir;“AK Parti, Türkiye’de bir hikaye yazarak iktidar oldu. AK Parti’nin bir hikayesi vardı.”
AK Parti, çevrenin merkeze taşınma hikayesi vardı. Ezilenlerin nefes alma hikayesi, sessiz yığınların sesini duyurma hikayesi vardı. Fakir fukaraya sahip çıkılma hikayesi vardı. Milletle buluşma hikayesi vardı. Sürekli millete dayanan bir siyasi davranış içerisinde olma hikayesi vardı.
Millete sırtını dönen bir AK Parti değil, milletle kucaklaşan, tokalaşan, konuşurken gözünün içine bakan, onların sıkıntılarını dinleyen bir AK Parti vardı ve ilk seçimde iktidara geldi.
 Ancak şimdi gördüğümüz tablo bu mu diye sorarsanız, gördüğümüz tablo bu değil. Zaten bu olmadığı da anket sonuçlarından belli. Bence siyasette genel geçer bir kaide var. Adam yerine konmak diye bir şey var. Eğer sen İl Başkanı olarak Milletvekili olarak Belediye Meclis Üyesi olarak ya da AK Parti’nin yönetimlerinde bulunan ve AK Parti’yi o bulunduğun yerde temsil eden bir şahıs olarak milletin telefonuna çıkmıyorsan, daha sonra dönmüyorsan, herhangi bir sıkıntısını ilettiği zaman ben bu işlere bakmıyorum diyorsan, beni sık sık aramayın diyorsan burada milletle olan bağ kopmuştur demektir.
Zaten bu kopuşun göstergesi anketlerde net olarak görünüyor. O zaman AK Parti kongrelerinde yapılacak iş ne? Tekrar milletle olan o bağı kuvvetlendirecek herkese elini uzatabilecek, gönlünü açabilecek yeni bir ruh, vizyon, heyecan getirebilecek dertli insanların derdine merhem olabilecek, kimsesizlerin kimi olabilecek, gece gündüz 24 saat sosyal medyadan değil ,birebir her haneyle her esnafla her, basın mensubuyla oturup konuşacak, dertlerini dinleyecek. O derdi ya hafifletecek ya giderecek ya da giderme için gayret gösterecek. Millet de bunu görecek. Yoksa körler sağırlar birbiri ağırlar. O, onu ziyaret etti. Bu, bunu ziyaret etti. Şuraya gittik. Bütün bunlar fotoğraflarda, sosyal medyalarda.
Emir;'Vatandaş,ben 24 saat il başkanına ulaşabilmeliyim.AK Parti İl Başkanının telefonu 24 saat açık olmalı.”diyor
Vatandaş şunu söylüyor. Benim derdim olduğu zaman ben derdimi anlatmalıyım. Bu derdim de belediyede meclis üyesi vasıtasıyla çözülmeli. Köyde oturuyorum. Derdimi il genel meclisi üyesine anlatmalıyım. İl genel meclisi üyesi de o problemi çözmek için en azından gayret ettiğini görmeliyim. Ben 24 saat il başkanına ulaşabilmeliyim. 24 saat telefonu açık olmalı. Ulaşamazsam beni sonra arayaca k bir il başkanı olmalı. Ben bunları böyle istiyorum diye söylemiyorum.Eğer bunları konuşuyorsak bir yerde arıza var. Bu arıza dalga dalga sokakta kartopu gibi büyüyor.
Bu gün milletten kopmuş bir AK Parti var.
Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ‘Kibirli olunmayacak. Herkesle istişare olacak. O şehirde daha önce AK Parti’de görev alan arkadaşlarımız ziyaret edilecek. Onların kırılan kalpleri varsa kalpler tamir edilecek. Birlik olacak. Kardeş olacağız.’ Diyor...Şimdi Edirne’de böyle bir tablo mu var? Böyle bir tablo yok. Fabrika ayarlarına dönülmesi gerekiyor. O ruhun tekrar gelmesi gerekiyor. AK Parti olarak bir uyanışa ihtiyacımız var. Şu anda bir dirilişe ihtiyacımız var. Göz göze gelmeye ihtiyacımız var. Önce kendi evimizin içerisinde birlik, beraberliği test edeceğiz ki daha sonra komşuyla irtibat kuracaksın. Genel Başkan’ın azmi sadece televizyonda söylemde kalıyor. Geçen günkü il başkanları toplantısında dikkatimi çekti. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan;  “Kibirli olmayın, insanlara tepeden bakmayın, herkesin kapısını çalın.” Diyor, 81 ilin il başkanı orada alkış tufanı yaptı. İyi güzel de bana söylemiyor ki onu. İl başkanlarına söylüyor bunu. Yapmayanlar da karşısında oturuyorlar. Ne yapılması gerekiyor? AK Parti’nin sırtından geçinenlerle yollarımız ayırmak gerekiyor. AK Parti’ye güç veren ve partiyi sırtında taşıyabilecek yeni bir ruha ihtiyaç var. Dertli insanlara ihtiyaç var. Dertli insanları dinleyecek, yaralarına merhem olacak insanlara ihtiyaç var. Eğer bu kongrede bu konuştuklarım  giderilemezse bu konuştuğum şeyler hayata geçemiyorsa o zaman 2023, 2053, 2071’i hiç kimse konuşmasın. İş aslına, AK Parti’nin kuruluş felsefesine dönecek. Bunun adına dava deniyor. Davadan AK Partililere bahsettiğin zaman ne davası diyor.”
BU GÜNE KADAR AK PARTİDEN SİZİ GELİP ZİYARETEDEN OLDU MU?
“Ben 41 yıldır siyasetin içerisindeyim. Hatta lise yıllarımdan itibaren Gençlik Hareketi ile akabinde Milli Selamet Partisi, Refah Partisi, AK Parti çizgisi içerisinden gelen bir adamım. Bu çizginin mihenk taşı dostluk, kardeşlik ve vefadır. 5 yıldan beri beni hiçbir Milletvekili hiçbir İl Başkanı herhangi bir konu hakkında görüşmeye çağırmadı, kimse bana sohbet gelmedi, hiç kimse beni ziyaret etmedi. Zaten bütün sıkıntının temeli budur. Bu vatandaşla da esnafla da olmuyor. AK Parti böyle bir başka parti olmuş. Parti rayından çıkmış, tren gidiyor ama nereye gidiyor? İl Kongreleri buna bir dur demenin zamanıdır. Bunu da AK Parti Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan son toplantıda İl Kongreleriyle buna bir dur demenin zamanıdır işaretini,mesajını vermiştir, alan da almıştır.”
 

BAŞOĞLU'NUN ADAMLARI DİYANET İŞLERİ BAŞKANI ALİ ERBAŞ'A BAYRAK AÇTILAR!

LAİKLİK DÜŞMANI CELALETTİN VATANDAŞ'DA T Ü REKTÖR ADAYI!

ÇELTİKLER YANAR-SA- BU HESABIN ALTINDAN KİMSE ÇIKAMAZ!

EKONOMİ VE SICAK ULUS PAZARINI VURDU

TÜRKİYE GENÇLER KÜREK ŞAMPİYONASI ÖN ELEMELERİ BAŞLADI.

KURAN KURSU HOCASININ İHMALİ ÇOCUĞUN CANINA MÂL OLUYORDU

EDİRNE MÜFTÜSÜ HASAN BAŞOĞLU MERKEZE Mİ ÇEKİLDİ?

CUMARTESİ PAZARINDAN MÜJDELİ HABER

SAADET PARTİSİ İL BAŞKANLIĞINDAN KIRKPINAR TEKLİFİ

YENİ MAHSUL SÜPÜRGE TELİ BORSA’DA

HEM KARATE HEM DE AİKİDO DA TERFİ!

TÜRK-İŞ HAZİRAN AYI AÇLIK SINIRINI 18.978,77 TL OLARAK AÇIKLADI!

DEVLET ÜNİVERSİTELERİNİN İKİNCİ ÖĞRETİM AVANTAJI KAPATILDI.

HAVA KARARMAYINCA IŞIKLAR DİKKAT ÇEKMEDİ

ÖZGÜR ÖZEL'DEN IŞIKLARI KAPAYIP AÇMA TALEBİ

VEKİL AĞA'NIN HAYALİNDEKİ İLK İCRAAT -HAREMLİK SELAMLIK!-

REKTÖR ERHAN TABAKOĞLU YALAN SÖYLER Mİ?

BAŞPEHLİVAN BELEDİYE BAŞKANINI ZİYARET ETTİ

İPSALA EL YAPIMI ÇİKOLATA VE EL YAPIMI DERİ ÇANTALARI BÜYÜK RAĞBET GÖRÜYOR

ALTIN KEMER SAHİBİ YUSUF CAN ZEYBEK

BAŞPEHLİVAN YUSUF CAN ZEYBEK

PROTOKOL ER MEYDANI'NDA

664'ÜNCÜ KIRKPINAR AĞALIK İHALESİ YAPILDI

CHP GENEL BAŞKANI ÖZGÜR ÖZEL EDİRNE'DE

KIRKPINAR'DA ÇEYREK FİNALE KALAN BAŞPEHLİVANLAR BELLİ OLDU.

BAŞPEHLİVANLARDAN MİLLİ TAKIMA BÜYÜK DESTEK

GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRÜ SELİM AK'IN YENİ MARİFETİ!

KIRKPINAR ER MEYDANI SARAYİÇİ DIŞINA MI ÇIKIYOR?

KIRKPINAR OLİMPİYATI RESMEN  BAŞLADI.

KIRKPINAR AĞASINA BÜYÜK KARŞILAMA

Yükleniyor

LAİKLİK DÜŞMANI CELALETTİN VATANDAŞ'DA T Ü REKTÖR ADAYI!

DEVLET ÜNİVERSİTELERİNİN İKİNCİ ÖĞRETİM AVANTAJI KAPATILDI.

BAŞPEHLİVANLARIN MEZUNİYET GURURU

EDİRNE LİSESİ 167. DÖNEM ÖĞRENCİLERİNİ MEZUN ETTİ!

EDİRNE EĞİTİM-SEN’DEN YENİ MÜFREDAT PROTESTOSU!

ŞİİR VE RESİM DALINDA İKİ TÜRKİYE BİRİNCİSİ'DE LALAPAŞA'DAN ÇIKTI.

İPSALA KARAAĞAÇ KÖYÜNDE YAŞAYAN ENİS ERGİN, TÜRKİYE 4' ÜNCÜSÜ, DÜNYA 10'UNCUSU.

SÜLOĞLU BELEDİYE BAŞKANI ORMANKIRAN'IN BABA ACISI

BATI TRAKYA VE BALKANLARDAKİ EĞİTİM DANIŞMANLARIMIZIN DİKKATİNE!

EDİRNELİ TUĞÇE KIBRIS’TA EN İYİ ÇIKIŞ YAPAN MODELİ SEÇİLDİ

İŞ İNSANI SERDAR YALÇINER'İN OĞLU MEHMET CAN YALÇINER EVLENDİ

GENCAN AİLESİNİN ACI GÜNÜ

MÜDAVİM RESTORAN SAHİBİ CÜNEYT ERGİNLER VEFAT ETTİ

ABDÜLHAMİT İRİŞ;'İSTANBUL'UN FETHİ EDİRNE'DEN BAŞLAR!'

EDİRNE'NİN EN YAŞLI KEDİSİ TARÇIN 19 YAŞINDA HAYATA GÖZLERİNİ YUMDU

EDİRNE ROMAN GENÇLİK DERNEĞİ ROMACTED ÇOCUK EVİNİ AÇIYOR

EDİRNE'Lİ BİSİKLETLİLERİN SESSİZ SÜRÜŞ ETKİNLİĞİ (RIDE OF SILENCE)

İPSALA LİSESİ 1979/ 6 FEN MEZUNLARI 45'İNCİ KEZ BULUŞTULAR

TARİHİ CİĞERCİ BAHRİ BEY’İN ÖLÜM HABERİ CİĞERLERİMİZİ YAKTI

TARİHİ CİĞERCİ BAHRİ BEY,İN ACI GÜNÜ

BAŞOĞLU'NUN ADAMLARI DİYANET İŞLERİ BAŞKANI ALİ ERBAŞ'A BAYRAK AÇTILAR!

ÇELTİKLER YANAR-SA- BU HESABIN ALTINDAN KİMSE ÇIKAMAZ!

KURAN KURSU HOCASININ İHMALİ ÇOCUĞUN CANINA MÂL OLUYORDU

EDİRNE MÜFTÜSÜ HASAN BAŞOĞLU MERKEZE Mİ ÇEKİLDİ?

CUMARTESİ PAZARINDAN MÜJDELİ HABER

HAVA KARARMAYINCA IŞIKLAR DİKKAT ÇEKMEDİ

VEKİL AĞA'NIN HAYALİNDEKİ İLK İCRAAT -HAREMLİK SELAMLIK!-

REKTÖR ERHAN TABAKOĞLU YALAN SÖYLER Mİ?

BAŞPEHLİVAN BELEDİYE BAŞKANINI ZİYARET ETTİ

ALTIN KEMER SAHİBİ YUSUF CAN ZEYBEK

KEŞFETTİĞİNİZ BU GENÇ DEĞERİ  BAŞOĞLU'NUN İNSAFINA TERK ETMEYİN VALİ BEY!

AİLEMİZİN ACI GÜNÜ

GAZETELERİ YAŞATMA MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK

BAYRAM ÖNCESİ BÜYÜK FACİA

OTOPARKTA SİLAHLI ÇATIŞMA

SOSYETE MANAVI AYDOĞAN

KOMSER

Her İnsan Bir Hikâye“TARİHİ CİĞERCİ BAHRİ BEY ”İÇİMİZDEN BİRİ

LİG TABLOSU

Takım O G M B Av P
1.Galatasaray 38 33 2 3 66 102
2.Fenerbahçe 38 31 1 6 68 99
3.Trabzonspor 38 21 13 4 19 67
4.İstanbul Başakşehir 38 18 13 7 14 61
5.Kasımpaşa 38 16 14 8 -3 56
6.Beşiktaş 38 16 14 8 5 56
7.Sivasspor 38 14 12 12 -7 54
8.Alanyaspor 38 12 10 16 3 52
9.Rizespor 38 14 16 8 -10 50
10.Antalyaspor 38 12 13 13 -5 49
11.Gazişehir Gaziantep 38 12 18 8 -7 44
12.Adana Demirspor 38 10 14 14 -7 44
13.Samsunspor 38 11 17 10 -10 43
14.Kayserispor 38 11 15 12 -13 42
15.Hatayspor 38 9 15 14 -7 41
16.Konyaspor 38 9 15 14 -13 41
17.Ankaragücü 38 8 14 16 -6 40
18.Fatih Karagümrük 38 10 18 10 -3 40
19.Pendikspor 38 9 19 10 -31 37
20.İstanbulspor 38 4 27 7 -53 16