• BIST 100

  11134,10%-0,05
 • DOLAR

  33,07% 0,04
 • EURO

  36,21% 0,10
 • GRAM ALTIN

  2615,82% 0,08
 • Ç. ALTIN

  4248,53% 0,00

BÜLENT BACIOĞLU,'NE YAPARSAK, EDİRNE HALKI İLE BİRLİKTE YAPACAĞIZ

Gazetemizi ziyaret eden ilk ve tek CHP Belediye Başkan Aday Adayı Bülent Bacıoğlu'na, merak ettiklerimizi halkımızın merak ettiklerini ve onun Belediye Başkanlığı konusundaki düşüncelerini sorduk. Hiç bir müteahhit sponsorum yok! Hiç

Röportajlar 29.12.2023 10:13:43 0
BÜLENT BACIOĞLU,

BÜLENT BACIOĞLU,'NE YAPARSAK, EDİRNE HALKI İLE BİRLİKTE YAPACAĞIZ'

 

Bülent Bacıoğlu,'ne yaparsak, Edirne halkı ile beraber, Edirne halkı için yapacağız!' Diyen ve Gazetemizi ziyaret eden ilk ve tek CHP Belediye Başkan Aday Adayı Bülent Bacıoğlu'na, merak ettiklerimizi halkımızın merak ettiklerini ve onun Edirne Belediye Başkanlığı konusundaki düşüncelerini sorduk. 

 

Çok samimi bir ortamda geçen Sohbetimizi Edirne kamuoyu ile paylaşmayı uygun gördük.

 

Bülent Bacıoğlu.

1972 doğumlu

Emekli Ögretmen...

Ankara Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Teftişi, Planlaması Ekonomisi lisans, Trakya Üniversitesi Eğitim Yönetimi Teftişi, Planlaması Ekonomisi yüksek lisans alanlarında eğitimimi tamamladım. Halen AÜ AÖF Yerel Yönetimler bölümünde öğrenci. 

Geçmişte çalıştığı okullarda, sivil toplum örgütleri ve spor kulüplerinde 100'e yakın Avrupa Birliği ve diğer fonlara projeler hazırlanmasında ekip arkadaşlarına liderlik yapıp, .alışmaları yönetti. Yatırım projeleri de dahil, 32 projeyi hayata geçirdi. Bu projelerin tamamında  yüzlerce genç Edirneli ve her yaştan Trakyalı vatandaşları projelere dahil etti. 

“Ergene Platformu” koordinasyon başkanı olarak  “Ergene Hayata Dönsün” eylemleri başta olmak üzere birçok çevre, kültürel miras, tarihi alanlar, turizmin geliştirilmesi yönündeki kampanya ve eylemlerde aktif çalıştı ve bu konularda basına çözüm odaklı demeçler verdi. 

Halen aktif bir sporcu. Spor yöneticisi ve antrenör olarak yüzlerce sportif organizasyonun içinde Edirne adına yer aldı. Edirne’de 4 farklı spor branşının aktif edilmesinde liderlik yaptı. Avrupa Günü ve Edirne Bisiklet Festivali, Edirne Lavanta Tarla Günleri  gibi bir çok ilk denilebilecek organizasyonunun koordinasyonunda yer aldı. 

Proje, stratejik planlama, psikoloji, doğa danışmanlığı vb. alanlarda 50'ye yakını MEB, diğerleri de özel olmak üzere hizmet içi eğitim, kurs ve seminerlere katıldı. 

Yüze yakın uluslararası toplantı, çalıştay ve proje yönetim buluşmasında Edirne’deki organizasyonlarını temsilen katılıp Edirne’yi Avrupa’da temsil etti. Avrupa’nın bir cok ülkesinde, proje dahilinde Edirne’den hareketlilikler yaptı. Edirne’de yaptığı işler ve özellikle şehre bakışı yerel gündemi takip eden herkes tarafından bilinen biri olarak, bu gün 2024 yerel seçimleri için şehrin içinden biri, sivil toplumun ve  sokağın sesi, Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Belediye Başkan Aday Adayı Bülent Bacıoğlu olarak kendisini ve projelerini anlatmak üzere tabir caiz ise kapı kapı geziyor.  

Edirne Olay Gazetesi; Edirne Belediye Başkanlığı için aday adayı olamayı neden ve ne zaman karar verdiniz?

Bülent Bacıoğlu; Edirne dünya’nın potansiyeli en yüksek şehirlerinden biri... Ben  Edirneyi gelişmiş ülkelerdeki belediye başkanları anlayışı ile yönetmeye talibim. Edirne’de özellikle kültürel ve doğal mirasın korunması ve şehrin yönetimi konusunda her platformda görüşlerimizi ileten halkın ve şehrin çıkarlarını ön plana alan bir çizgimiz olduğunu birçok hemşerimiz biliyor. Şehrin daha adil ve etkin yönetilmesi, potansiyelini kullanma konusunda aynı paydada buluştuğumuz Edirnelilerin, sivil toplum örgütlerinde yaptığımız çalışmalardan dolayı bu yönde bir teşvik ve motivasyonu vardı. Biz de şehirde uzun yıllara dayanan bir deneyim ve tecrübe birikimimiz ve gözlemlerimiz var. Kurumların işleyişi şehirdeki yaptıkları ve yapamadıkları, eksiklikler vs. Bir çok teknik konu hariç her sorun yada geleceğe dair yapılması gereken şehirle ilgili adımları ya resmi yazı ile ya da sözlü görüş ya da basın yolu ile yetkililer ve kamuoyu ile paylaşıyorduk. 

Sonuç olarak böyle bir kararı uzun süre önce vermiştim ama devlet memuru olmam sebebi ile aktif siyaset yapmam mümkün değildi. Ama genel ve yerel siyasete dair fikir ve görüşlerimi devamlı açıklayan biriyim aynı zamanda. Öğretmenlik mesleğinden biraz erken emekli olup Cumhuriyet Halk Partisi üyeliğim ile Edirnemiz için ideallerim ve öngörülerimin peşinde bu yola koyuldum. 

Edirne Olay gazetesi; Siyasete en üst perdeden giriş yaptınız... Neden CHP ve Belediye Başkan Adaylığı?

Bülent Bacıoğlu; EN İYİSİNİ YAPACAĞIMA İNANDIĞIMDAN  DOLAYI BURDAYIM 

Dünyaya hep sol yanımdan baktım. Memuriyetim nedeniyle siyasi parti üyesi olamasamda, benim içimdeki CHP sevgisi beni tanıyan herkes tarafından bilinen bir durumdu. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucu gücü olan Cumhuriyet Halk Partisi, benim için bu günün tercihi değil, yaşamımım  her anında kendimi icerisinde hissettiğim ve yaşantıma yansıttığım siyasi oluşumdur. 

Bu güne kadar şehirde halkın yaşadığı sorunların temelini oluşturanlar, unvan ve sorumluluk sahibi konumlarda iken, sorunlara kişisel beklentilerinden dolayı sessiz kalanlar gelecekte sokakta, mahallede ya da şehirde çözüm olamazlar. Bu açıdan bizim gibi insanların sorumluluk hissederek görev istemesi çok normal olmalı. 

Halkçı belediyecilik, halkla beraber olur. Halkın öncelikli sorunlarını hedeflerimizin başına yerleştirdik. 

Yerelden genele değişim cesaretle gerçekleşir. Bizler dokuları sokağımızdan, mahallemizden şehrimizden başlarsak bu domino taşı etkisi yaratacaktır. 

Geçmişinden güç alan, geleceğin Edirne’si  için ve önümüzdeki yıllarda  ülke geneline etkisini hissettirecek büyük bir değişime, yenilenmeye katkı sunan, model olacak önemli yapı taşlarından biri olmak için sorumluluk almaya hazırım diyorum. Bu amaçla yerel yönetimde başarılı işlerimiz ile ülke genelinde olumlu etki yaratacağımıza inancım çok büyük. 

Adil bir yönetim anlayışının bilgi ve cesaret ile yoğrulduğu bir ortamın hakim olmasını amaçladığımız Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Belediye Başkanlığı aday adaylığımızı, hedeflerimizi her yerde açıklamaya çalışıyoruz. 

Edirne Olay gazetesi; Bize hedefleriniz ve prorejelerinizden bahsedermisiniz

Bülent bacıoğlu; NE YAPARSAK,EDİRNE HALKI İLE BİRLİKTE, EDİRNE HALKI İÇİN YAPACAĞIZ!

Edirne halkının önceliklerini göreve gelir gelmez yeniden araştıracağız ve sokak sokak tekrar soracağız ve sorunlar ağacı oluşturacağız. Çözümlere de bu sorunlara uygun ekipler oluşturarak projeler üretecek.

Şehrimizin yönetimi ile ilgili hedeflerimiz bir günde oluşmadı. Uzun bir süreçte geri bildirimler ve gözlemler sonucu paydaş analizi, sorun analizleri, uzman yardımı, finansman durumu, insan kaynağı çerçevesinde öncelikli hedef analizleri yapılıp projelendirilecektir.

Başta su, alt yapı, üst yapı, temizlik, ulaşım, otogar öncelikli sorunlardan başlayarak halkın parasını çok dikkatli, verimli kullanacak şekilde projeler üreteceğiz !

Biz ne yaparsak, Edirne halkı ile beraber, Edirne halkı için yapacağız!

Hiç bir müteahhit sponsorum yok!  Hiç bir kesimin, grubun ya da beklentisi olan kişilerin adayı değilim. 2028 yılında ve gelecekte Edirne’den başlayarak  en iyi yönetilen şehirlerden biri olacağına inandığım için varım. 

Yaklaşık 2000 personeli olan kurumda herkesin özgeçmişi, yetenekleri, yapabilecekleri  ve çalışma yeri ile ilgili yeni bir çalışma yapacağız. Tabiki bunu yaparken bile gerekirse  uzman,bilim insanı  yardımı da alabiliriz. Belediye kurumu içinde her bir çalışan her bir emekçi hangi birimde daha faydalı verimli olacaksa orada değerlendireceğiz. İnanıyorum ki kurum içinde çok yetenekli ve enerjisi olan personel var bu kişileri yasal mevzuat çerçevesinde en iyi şekilde değerlendirerek başlayacağız. En kısa sürede böyle ekip oluşturacağız. Yeterli gelmezse tabiki ister Edirne’de yaşıyor ister Dünyanın başka yerinde olsun mutlaka liyakat öncelikli Edirne kökenli yeni arkadaşları da yanımıza alacağız.

HALKIN ÖNCELİKLİ SORUNLARINI DİKKATE ALAN HEDEFLERİMİZDEN BAZILARI : 

-ALT YAPI ve ÜST YAPI SORUNLARINI EN AZA İNDİRMEK İÇİN EYLEM PLANI  

-İKLİM DEĞİŞİKLİĞİNE HAZIRLIKLI KALİTELİ İÇME SUYU YÖNETİMİ  

-ŞEHİR MERKEZİNDE YOĞUNLUĞU AZALTACAK OTOPARK SİSTEMLERİ  

-MEVCUT ULAŞIM SİSTEMİNİN HIZLA İYİLEŞTİRİLMESİ ve ALTERNATİFLERİNİ HAZIRLAMA  

-EDİRNE'YE YAKIŞAN OTOGAR ve AVRUPA OTOGARI  

-TÜKETİCİDEN BAŞLAYAN ÇÖP AYRIŞTIRMA ve TOPLAMA SİSTEMİ/PLASTİKSİZ ŞEHİR 

-YAYALARA VE BİSİKLETLİYE ULAŞIMDA POZİTİF AYIRIM 

-KÜLTÜREL VE DOĞAL MİRASIN TAVİZSİZ KORUNMASI 

Biz ne yaparsak, Edirne halkı ile beraber, Edirne halkı için yapacağız.

Buna potansiyelimiz var, enerjimiz var, takım ruhumuz var, birikimimiz var, liyakatımız var ve  inancımız tam !

Ben Edirne'nin tam içinden biriyim! Sokağın ve sivil toplumun fikri hür sesi olduğumu düşünüyorum. Her bir anımı Edirnemiz için yaşıyorum. Edirne Belediye Başkanlığı çok büyük, çok onurlu bir ünvan olsa da Edirne'nin fikir ve yönetim lideri olarak emekçisi olmaya devam edeceğim


BAŞOĞLU'NUN ADAMLARI DİYANET İŞLERİ BAŞKANI ALİ ERBAŞ'A BAYRAK AÇTILAR!

LAİKLİK DÜŞMANI CELALETTİN VATANDAŞ'DA T Ü REKTÖR ADAYI!

ÇELTİKLER YANAR-SA- BU HESABIN ALTINDAN KİMSE ÇIKAMAZ!

EKONOMİ VE SICAK ULUS PAZARINI VURDU

TÜRKİYE GENÇLER KÜREK ŞAMPİYONASI ÖN ELEMELERİ BAŞLADI.

KURAN KURSU HOCASININ İHMALİ ÇOCUĞUN CANINA MÂL OLUYORDU

EDİRNE MÜFTÜSÜ HASAN BAŞOĞLU MERKEZE Mİ ÇEKİLDİ?

CUMARTESİ PAZARINDAN MÜJDELİ HABER

SAADET PARTİSİ İL BAŞKANLIĞINDAN KIRKPINAR TEKLİFİ

YENİ MAHSUL SÜPÜRGE TELİ BORSA’DA

HEM KARATE HEM DE AİKİDO DA TERFİ!

TÜRK-İŞ HAZİRAN AYI AÇLIK SINIRINI 18.978,77 TL OLARAK AÇIKLADI!

DEVLET ÜNİVERSİTELERİNİN İKİNCİ ÖĞRETİM AVANTAJI KAPATILDI.

HAVA KARARMAYINCA IŞIKLAR DİKKAT ÇEKMEDİ

ÖZGÜR ÖZEL'DEN IŞIKLARI KAPAYIP AÇMA TALEBİ

VEKİL AĞA'NIN HAYALİNDEKİ İLK İCRAAT -HAREMLİK SELAMLIK!-

REKTÖR ERHAN TABAKOĞLU YALAN SÖYLER Mİ?

BAŞPEHLİVAN BELEDİYE BAŞKANINI ZİYARET ETTİ

İPSALA EL YAPIMI ÇİKOLATA VE EL YAPIMI DERİ ÇANTALARI BÜYÜK RAĞBET GÖRÜYOR

ALTIN KEMER SAHİBİ YUSUF CAN ZEYBEK

BAŞPEHLİVAN YUSUF CAN ZEYBEK

PROTOKOL ER MEYDANI'NDA

664'ÜNCÜ KIRKPINAR AĞALIK İHALESİ YAPILDI

CHP GENEL BAŞKANI ÖZGÜR ÖZEL EDİRNE'DE

KIRKPINAR'DA ÇEYREK FİNALE KALAN BAŞPEHLİVANLAR BELLİ OLDU.

BAŞPEHLİVANLARDAN MİLLİ TAKIMA BÜYÜK DESTEK

GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRÜ SELİM AK'IN YENİ MARİFETİ!

KIRKPINAR ER MEYDANI SARAYİÇİ DIŞINA MI ÇIKIYOR?

KIRKPINAR OLİMPİYATI RESMEN  BAŞLADI.

KIRKPINAR AĞASINA BÜYÜK KARŞILAMA

Yükleniyor

LAİKLİK DÜŞMANI CELALETTİN VATANDAŞ'DA T Ü REKTÖR ADAYI!

DEVLET ÜNİVERSİTELERİNİN İKİNCİ ÖĞRETİM AVANTAJI KAPATILDI.

BAŞPEHLİVANLARIN MEZUNİYET GURURU

EDİRNE LİSESİ 167. DÖNEM ÖĞRENCİLERİNİ MEZUN ETTİ!

EDİRNE EĞİTİM-SEN’DEN YENİ MÜFREDAT PROTESTOSU!

ŞİİR VE RESİM DALINDA İKİ TÜRKİYE BİRİNCİSİ'DE LALAPAŞA'DAN ÇIKTI.

İPSALA KARAAĞAÇ KÖYÜNDE YAŞAYAN ENİS ERGİN, TÜRKİYE 4' ÜNCÜSÜ, DÜNYA 10'UNCUSU.

SÜLOĞLU BELEDİYE BAŞKANI ORMANKIRAN'IN BABA ACISI

BATI TRAKYA VE BALKANLARDAKİ EĞİTİM DANIŞMANLARIMIZIN DİKKATİNE!

EDİRNELİ TUĞÇE KIBRIS’TA EN İYİ ÇIKIŞ YAPAN MODELİ SEÇİLDİ

İŞ İNSANI SERDAR YALÇINER'İN OĞLU MEHMET CAN YALÇINER EVLENDİ

GENCAN AİLESİNİN ACI GÜNÜ

MÜDAVİM RESTORAN SAHİBİ CÜNEYT ERGİNLER VEFAT ETTİ

ABDÜLHAMİT İRİŞ;'İSTANBUL'UN FETHİ EDİRNE'DEN BAŞLAR!'

EDİRNE'NİN EN YAŞLI KEDİSİ TARÇIN 19 YAŞINDA HAYATA GÖZLERİNİ YUMDU

EDİRNE ROMAN GENÇLİK DERNEĞİ ROMACTED ÇOCUK EVİNİ AÇIYOR

EDİRNE'Lİ BİSİKLETLİLERİN SESSİZ SÜRÜŞ ETKİNLİĞİ (RIDE OF SILENCE)

İPSALA LİSESİ 1979/ 6 FEN MEZUNLARI 45'İNCİ KEZ BULUŞTULAR

TARİHİ CİĞERCİ BAHRİ BEY’İN ÖLÜM HABERİ CİĞERLERİMİZİ YAKTI

TARİHİ CİĞERCİ BAHRİ BEY,İN ACI GÜNÜ

BAŞOĞLU'NUN ADAMLARI DİYANET İŞLERİ BAŞKANI ALİ ERBAŞ'A BAYRAK AÇTILAR!

ÇELTİKLER YANAR-SA- BU HESABIN ALTINDAN KİMSE ÇIKAMAZ!

KURAN KURSU HOCASININ İHMALİ ÇOCUĞUN CANINA MÂL OLUYORDU

EDİRNE MÜFTÜSÜ HASAN BAŞOĞLU MERKEZE Mİ ÇEKİLDİ?

CUMARTESİ PAZARINDAN MÜJDELİ HABER

HAVA KARARMAYINCA IŞIKLAR DİKKAT ÇEKMEDİ

VEKİL AĞA'NIN HAYALİNDEKİ İLK İCRAAT -HAREMLİK SELAMLIK!-

REKTÖR ERHAN TABAKOĞLU YALAN SÖYLER Mİ?

BAŞPEHLİVAN BELEDİYE BAŞKANINI ZİYARET ETTİ

ALTIN KEMER SAHİBİ YUSUF CAN ZEYBEK

KEŞFETTİĞİNİZ BU GENÇ DEĞERİ  BAŞOĞLU'NUN İNSAFINA TERK ETMEYİN VALİ BEY!

AİLEMİZİN ACI GÜNÜ

GAZETELERİ YAŞATMA MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK

BAYRAM ÖNCESİ BÜYÜK FACİA

OTOPARKTA SİLAHLI ÇATIŞMA

SOSYETE MANAVI AYDOĞAN

KOMSER

Her İnsan Bir Hikâye“TARİHİ CİĞERCİ BAHRİ BEY ”İÇİMİZDEN BİRİ

LİG TABLOSU

Takım O G M B Av P
1.Galatasaray 38 33 2 3 66 102
2.Fenerbahçe 38 31 1 6 68 99
3.Trabzonspor 38 21 13 4 19 67
4.İstanbul Başakşehir 38 18 13 7 14 61
5.Kasımpaşa 38 16 14 8 -3 56
6.Beşiktaş 38 16 14 8 5 56
7.Sivasspor 38 14 12 12 -7 54
8.Alanyaspor 38 12 10 16 3 52
9.Rizespor 38 14 16 8 -10 50
10.Antalyaspor 38 12 13 13 -5 49
11.Gazişehir Gaziantep 38 12 18 8 -7 44
12.Adana Demirspor 38 10 14 14 -7 44
13.Samsunspor 38 11 17 10 -10 43
14.Kayserispor 38 11 15 12 -13 42
15.Hatayspor 38 9 15 14 -7 41
16.Konyaspor 38 9 15 14 -13 41
17.Ankaragücü 38 8 14 16 -6 40
18.Fatih Karagümrük 38 10 18 10 -3 40
19.Pendikspor 38 9 19 10 -31 37
20.İstanbulspor 38 4 27 7 -53 16