• BIST 100

  11134,10%-0,05
 • DOLAR

  33,07% 0,04
 • EURO

  36,21% 0,10
 • GRAM ALTIN

  2615,82% 0,08
 • Ç. ALTIN

  4248,53% 0,00

EKREM DEMİR;“İYİ PARTİ OLMASAYDI EDİRNE ALINAMAZDI!”

“İYİ PARTİ OLMASAYDI EDİRNE ALINAMAZDI!” Ekrem Demir, İYİ Parti’nin 2019 yerel seçimlerinde Millet İttifakında üstlendiği görevle kilit bir rol oynadığını belirterek, “Biz Edirne Merkez’de milletvekilliği seçimlerinde 19 bin

Röportajlar 16.05.2019 16:08:08 0
EKREM DEMİR;“İYİ PARTİ OLMASAYDI EDİRNE ALINAMAZDI!”
EKREM DEMİR’DEN GÜNDEM YARATACAK AÇIKLAMA!
“İYİ PARTİ OLMASAYDI EDİRNE ALINAMAZDI!”
İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, İYİ Parti’nin 2019 yerel seçimlerinde Millet İttifakında üstlendiği görevle kilit bir rol oynadığını belirterek, “Biz Edirne Merkez’de milletvekilliği seçimlerinde 19 bin oy aldık. Edirne Merkez Belediyesi 3 bin 800 oy farkıyla alındı. İYİ Partinin milletvekilliği seçimlerinde  aldığı 19 bin oyu çıkartırsanız belediye başkanlığını alamazsınız. Yani seçim sonuçlarını bu şekilde değerlendirmek ve İYİ Parti faktörünü görmek gerekiyor.” ifadelerini kullandı. 
İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, dergimiz için 2019 Yerel Seçimlerini değerlendirdi. Gündem yaratacak açıklamalarda bulunan Demir, İYİ Parti faktörünün seçimlerde kilit rol oynadığını ifade ederken; kazanmış oldukları İpsala Belediyesi ve diğer ilçeler hakkında da önemli açıklamalarda bulundu. 
Hamza Yasa:Okurlarımızın sizi tanıması adına kendinizden biraz bahseder misiniz? 
Ekrem Demir: 1970’li yıllarda İstanbul’dan Trakya’ya geldim. İnşaat işiyle uğraşıyorum. Öğrencilik dönemimizden bugüne kadar Türk Milliyetçiliği üzerine yetiştim, ülkücü bir zihniyete sahibim. Siyasi çalışmalarımız da hep Ülkü Ocaklarında ve MHP’de geçti. Son 1,5-2 yıl önce MHP’de başlattığımız bir demokratik mücadele sonucu, istediklerimizi MHP’de gerçekleştiremeyince sayın Meral Akşener liderliğinde İYİ Parti’yi kurduk. Ben bir dönem İYİ Parti’nin kurucu yöneticisiydim, şimdi de İYİ Parti’nin il başkanlığını yürütüyorum. 
Hamza Yasa:Yerel seçimlerin başlangıcından, bugüne kadar olan süreci değerlendirir misiniz? 
Ekrem Demir: Yerel seçimlerle ilgili hem CHP’nin hem de İYİ Parti’nin başlatmış olduğu bir güç birliği süreci vardı. Edirne il teşkilatı olarak biz de bu güç birliği sürecine dahil olduk. Genel Merkezlerimizin almış olduğu kararlar doğrultusunda süreci takip ettik. Süreç şöyle ilerledi: CHP’nin kazanmış olduğu mevcut belediyelerinde, İYİ Parti aday çıkarmayacaktı. Edirne’de ağırlıklı olarak bu kararı uyguladık. Edirne Merkez, Süloğlu, Uzunköprü, Keşan ilçelerinde, Kırcasalih, Beyendik, Esetçe ve Yenimuhacir beldelerinde CHP’ye destek verdik. CHP de, bizim Lalapaşa, İpsala ilçelerinde ve Subaşı beldesinde bize destek verdi. Bu birlikteliğimiz Edirne genelinde iyi sonuçlandı. Bize göre iyi bir sonuçla seçimler sona erdi. Bizim destek vermiş olduğumuz belediye başkanlıklarında, belediye meclis üyeliklerimiz oldu. CHP’nin bize destek vermiş olduğu belediyelerde, onların bizim listelerimizde olan belediye meclis üyelikleri vardı. Yani prensip olarak almış olduğumuz kararlara uyduk ve iyi bir sonuç aldığımıza inanıyoruz. Hedefimiz biraz daha yüksektidoğrusu... Koymuş olduğumuz hedef; referandumda almış olduğumuz oy oranıydı. Maalesef o hedefe ulaşamadık. Ama birlikte hareket etmiş olduğumuz belediyelerin büyük bir kısmını aldık. CHP’yle beraber hareket etmiş olduğumuz Keşan Belediyesi’ni çok az bir oyla kaybettik. Lalapaşa bizim için bir hayal kırıklığı oldu doğrusu. Çünkü Lalapaşa bize bırakılmıştı. Lalapaşa’da seçimi kaybettik. Hatta 3’üncü parti olduk. Sebeplerini biliyoruz. Nerede eksik yaptığımızı da biliyoruz, nerede hata yapıldığını da biliyoruz. Ama genel anlamda Edirne genelinde alınan sonuçlar, bizim açımızdan iyi sonuçlardır. 
Hamza Yasa:Son güne kadar, ‘Edirne’den belediye başkan adayı çıkaracağız.’ demiştiniz. Basın toplantılarında ve sosyal medyada da her zaman bunu vurgulamıştınız. Ancak son noktada ittifak oluştu. Bu konuyu nasıl değerlendiriyorsunuz? 
Ekrem Demir: İYİ Parti’nin bir aday çıkarması noktasında halktan bir talep vardı. Ben de bu talebi, en iyi bir şekilde Genel Merkezimize ilettim. Hatta o süreçte 2 hafta içerisinde 3 defa Ankara’ya gittim. Fakat her 2 partinin Genel Başkanının almış olduğu o prensip kararını aşamadık. Yani burada mevcut bir CHP Belediyesi vardı. Bu durumda Edirne’den aday çıkarmamız mümkün değildi. Hatta bunun karşılığında Edirne gibi, Kırklareli gibi, Tekirdağ gibi illerin karşılığında bize de bırakılan iller vardı. Bunları kabul etmek lazım. Mesela; Balıkesir. Balıkesir’de CHP’nin adayı açıklanmasına rağmen, CHP adayını geri çekti. Bununla beraber Denizli, Uşak, Afyon gibi iller İYİ Parti’ye bırakıldı. Genel Merkez de haklı olarak büyük fotoğrafa baktı. Bizi de öyle bakmamız gerektiği yönünde telkin etti. O birliktelik olmamış olsaydı bugün, Ankara ve İstanbul gibi şehirler alınamazdı. İstanbul’da İYİ Parti’nin almış olduğu oy, 750 bindi. İstanbul’da adaylar arasındaki farka baktığınızda, İYİ Parti faktörünü görmüş olacaksınız. Ankara da aynı şekilde. Yani İYİ Parti’yle, CHP’nin beraber hareket etmesinin sonucu olarak başarı elde edildi. Eğer İYİ Parti bu sürecin içerisine dahil olmamış olsaydı, şu anda bu illerin hiçbirinden bahsedemezdik. Edirne Merkez’de de aynı şekilde. Biz Edirne Merkez’de milletvekilliği seçimlerinde 19 bin oy aldık. Edirne Merkez’de 19 bin oyu çıkardığınız zaman belediye başkanlığını alamazdınız. 3 bin 800 oy farkıyla Edirne Merkez Belediyesi alındı. Yani seçim sonuçlarını bu şekilde değerlendirmek lazım. İYİ Parti faktörünü görmek lazım. Sonuçlardan da biz memnunuz. 
Hamza Yasa:Edirne’de, İYİ Parti’nin Meclis Üyesi sayısından memnun musunuz? 
Ekrem Demir:  Biz başlangıçta anlaştık. 5+1 yani 6 tane meclis üyemizin, mecliste olması gerekiyordu. 2 partinin oy oranını yüzde 62 olarak hesapladık. Bu yüzde 62’yle 21-22 tane meclis üyesi çıkartabiliyorduk. Fakat aldığımız sonuç, bizim 20’nci sıraya koymuş olduğumuz arkadaşlarımızın üye olarak çıkmamasına neden oldu. Yani sayıda herhangi bir sıkıntı yok. Sadece 20’nci sıradaki arkadaşımızın, az oy almamızdan dolayı çıkamaması söz konusu. 
Hamza Yasa:Süreç içerisinde sıralama konusunda bir olumsuzluk yaşandı mı?
Ekrem Demir: Ufak tefek şeyler oldu tabi ama çok önemli şeyler değil. Mesela, önemsediğimiz bir konu var ve Sayın Genel Başkanımız da bundan çok memnun oldu. İlk 5 sıranın kadınlardan oluşması konusundan bahsediyorum. Zaten bizim meclis üyesi adaylarımızdan ikisi, kadındı. CHP’den de, 3 tane kadın aday vardı. O 5 kadını, ilk 5 sırada aday gösterdik. 
Hamza Yasa:Millet İttifakı olarak ilçelerde aday çıkarma konusunda nasıl bir yol haritası izlediniz? 
Ekrem Demir:  Benim tavrım, ‘Madem biz CHP’nin mevcut belediyelerinde aday çıkartmıyoruz, o zaman CHP’ye ait olmayan belediyeleri de tamamen bize bıraksınlar’ şeklindeydi. Yani İpsala, Enez, Meriç, Lalapaşa, Küplü, Subaşı gibi belediyelerini CHP’nin bize bırakması ve destek vermesi yönünde talebimiz oldu. Ancak bir kısmında başarılı olduk, bir kısmında başarılı olamadık. Enez’de her iki parti de aday çıkardı. Orada da şöyle bir durum var. CHP daha önceden adayını belirlemişti. Onların adayları Parti Meclisi’nden geçiyor. Adayı açıkladıktan sonra da geri çekmek zor oluyor. Bu süreç, çok sıkıştırıldı. Yüzde 100 başarıya ulaşan bir süreç değil. Çünkü burada memnun olduğunuz bölge de oluyor, olmadığınız yerler de oluyor. Mesela biz; Enez ve Meriç’le ilgili, biri CHP’ye biri de İYİ Parti’ye kalsın diye çok ısrar ettik. Ama sonuçta her iki belediyeyi de CHP aldı. Burada da tebrik etmek lazım. 
Hamza Yasa:Mehmet Kerman 5 yıl içerisinde büyük hizmetler yaptı. Dolayısıyla İpsala’da herkesin beklentisi, AK Parti’nin seçimi kazanacağı yönündeydi. Onun karşısında sizin partinizin, çok da etkin şekilde oy alacağı düşünülmüyordu. Son birkaç gün içerisinde bir değişiklik oldu. Bunu neye bağlıyorsunuz?
Ekrem Demir: Edirne Merkez’de olduğu gibi İpsala’da da birlikte hareket etmiş olduğumuz CHP bize hakikaten iyi destek verdi. Orada güzel bir tanıtım programı yaptık. Tanıtım programlarına, hem İl Başkanı hem de Recep Başkan katıldı.  Dolayısıyla orada çok güzel bir fotoğraf ortaya çıktı. Güç birliğimizin meyvesini orada gördük. Abdullah Başkan da gerçekten iyi eğitim almış bir arkadaşımız. Aynı zamanda Kurucu İlçe Başkanımızdı. İyi bir seçim yaptık. İpsala’da gece davul-zurna eşliğinde seçim çalışmaları yapıldı. Ben katıldığım her gece programında, güzel yerlerde olduğumuzu gördüm. Daha sonra Genel Başkan Yardımcımız da İpsala’ya gitti. İyi bir çalışmanın ürünü bu. Mehmet Kerman Bey bölgede gerçekten güzel çalışmalar yaptı ama bir yerlerde de eksik yapmış demek ki. Geçen gün İpsala’daydım. Belediye Başkanımız bugüne kadar işlerin bilançosunu çıkartmış. Toplamda 39 Milyon TL gibi bir borcu var belediyenin. Alacakları da 6 Milyon TL civarında. Sosyal medyada da yazdım. İktidar partisinin belediyesi olmasına rağmen, İpsala’ya çok fazla bir şey verilmediğini ortaya koyuyor bu rakamlar. İpsala Belediyesi’nin gelirlerini, biz İller Bankası’na ipotek ettik. Olaya böyle bakmak lazım. Yani küçük bir ilçe olan İpsala’nın 40 Milyon TL borcu var. Hiçbir yere yatırım yapmazsa, hiçbir yere para harcamazsa gelirleriyle borcu ancak 7-8 senede ödeyebiliyor. 
Hamza Yasa:İttifakta siyaseten bir pazarlık söz konusu oldu mu?
Ekrem Demir:  Yok. Bakın samimi olarak söylüyorum, biz kesinlikle bu durumu bir pazarlığa çevirmedik. Recep Başkan da her yerde, ‘Biz Edirne’yi beraber yöneteceğiz’ ifadesini kullandı. Bana, ‘Belediyede kaç tane meclis üyeniz var’ diye sorulduğu zaman ben de, ‘Oradaki üyelerin tamamı benim meclis üyem’ diye cevap verdim. Burada bir ayrı-gayrımız olmadı. Bundan sonra da olmayacağını umuyorum.
Hamza Yasa:Kontenjan adayı listesine en güçlü adaylarınızdan biri olan Necamettin Attay’ı gösterdiniz. Edirne kamuoyunda da Meclisin ilk toplantısında Belediye Başkan Vekillerinden bir tanesinin Necamettin Attay olacak şeklinde bir beklenti oluştu. Bu beklentinin sizde bir karşılığı var mıydı? 
Ekrem Demir: Biz Edirne Belediyesi’ni beraber idare edeceğiz. Necamettin Attay benim belediye başkan aday adayımdı. Önemli bir okulun müdürlüğünden istifa ederek geldi, cesaretini ortaya koydu. Benim için çok değerli bir insan. Konumuyla ilgili, almış olduğu eğitimle ilgili olarak bir yerde değerlendirilmesini rica etmiştim. Kendisi Edirne Belediyesi Encümeninde görevlendirildi. Yani bu uzun bir yol tabii ki. Her zaman aynı görevde kalacağı anlamına gelmez. Önümüzdeki süreçte şartlar değişebilir, Necamettin Hoca da farklı yerlere gelebilir. 
Hamza Yasa:Bu seçimlerde Edirne genelinde ne kadar Belediye Meclis Üyesi ve İl Genel Meclis Üyesi aldınız? 
Ekrem Demir: 1 tane Süloğlu’ndan, 1 tane de Enez’den olmak üzere toplam 2 İl Genel Meclis Üyemiz var. Süloğlu’nda biliyorsunuz biz belediye başkanlığı seçiminde CHP’ye destek verdik ama İl Genel Meclisi üyeliğinde özellikle adayımızın büyük başarısıyla 1 İl Genel Meclis Üyesi çıkarmayı da başardık. Enez’de de belediyeyi alamamamıza rağmen, yine adayımızın kendi gayretleriyle 1 İl Genel Meclis Üyesi çıkarmayı başardık. Edirne genelinde toplam 24 tane Belediye Meclis Üyesi çıkardık. 
Hamza Yasa:Edirne Merkez Belediye Meclis Üyeleriniz İYİ Parti’ye geçtiler ama ittifak olarak hareket ediyorlar. Peki bundan sonraki süreçte sizin benimsemediğiniz bir karar olması durumunda, ittifaka uygun olarak hareket etmeyi sürdürecek misiniz? 
Ekrem Demir: Bu konuyu daha önceden görüşüyorduk zaten. Oturacağız, konuşacağız ve ortak karar alacağız. Meclise gittiğimiz zaman da beraber hareket edeceğiz. 
Hamza Yasa:Genel Merkez sizden bir rapor aldı mı? 
Ekrem Demir:  Genel Başkanımız Türkiye genelindeki tüm il başkanlarını bölge bölge çağırdı. Bizi de Marmara İl Başkanları olarak çağırdı. 9 tane il başkanı hem toplantı yaptık, hem de seçimi değerlendirdik. Genel Başkanımız bütün il başkanlarıyla da görüştü. Bu görüşmeler bittikten sonra da kendisi il ve ilçe gezilerine çıkacak. Akabinde de bir tüzük kurultayımız söz konusu ve kongre sürecine gireceğiz. Olağan kongremize 1,5 yıl kadar bir zaman var ama olağanüstü kongrelerimizi yapmak mecburiyetindeyiz. Yani bizim Türkiye genelinde tüm il başkanlarımıza görevden el çektirilmiş ve yeniden atamalar yapılmıştı illere. Bazı sorunlu ilçeler de aynı şekilde atamayla devam ediyor. Buralarla ilgili Genel Merkezin belirleyeceği takvime göre hareket edeceğiz. Alınacak karar doğrultusunda, bir kongre sürecine de girebiliriz. 
Hamza Yasa:Kongre olması durumunda yeniden aday olacak mısınız? 
Ekrem Demir:  Aslında ben ne zamanım, ne de sağlığım işe çok elverişli değil. Fakat yola çıkmış olduğumuz bir arkadaş grubumuz var. Yani biz bir yerden koltukları, makamları bırakarak buraya geldik. İYİ Parti’yi iktidar yapmak için kurduk. Dolayısıyla arkadaşlarımızın verecek olduğu karar doğrultusunda hareket ederim. Eğer arkadaşlarım bir dönem daha devam etmek isterse, sağlığımızı da her şeyimizi de feda ederiz. 
Hamza Yasa:Siyaseten aldığınız tavır, ekonomik işlerinize zarar verdi mi?
Ekrem Demir: Zararını gördüm. Biz tabi ağırlıklı olarak kamuda iş yapıyoruz. Yani Yap-Sat müteahhitliğinden ziyada devletten almış olduğumuz ihaleleri gerçekleştiriyoruz. Paralarımızı almakta, iş almakta sıkıntılarımız oldu. Çok da önemli değil. Bu dönemde işler zaten sıkıntılı. Para kazanmadığınız gibi, zarar ediyorsunuz. Ben de bu dönemde tabiri caizse el frenini çektim ve iş yapmamayı yeğledim. Kiraya vermiş olduğumuz gayrimenkullerimiz var.  Onlarla idare ediyoruz.
 

BAŞOĞLU'NUN ADAMLARI DİYANET İŞLERİ BAŞKANI ALİ ERBAŞ'A BAYRAK AÇTILAR!

LAİKLİK DÜŞMANI CELALETTİN VATANDAŞ'DA T Ü REKTÖR ADAYI!

ÇELTİKLER YANAR-SA- BU HESABIN ALTINDAN KİMSE ÇIKAMAZ!

EKONOMİ VE SICAK ULUS PAZARINI VURDU

TÜRKİYE GENÇLER KÜREK ŞAMPİYONASI ÖN ELEMELERİ BAŞLADI.

KURAN KURSU HOCASININ İHMALİ ÇOCUĞUN CANINA MÂL OLUYORDU

EDİRNE MÜFTÜSÜ HASAN BAŞOĞLU MERKEZE Mİ ÇEKİLDİ?

CUMARTESİ PAZARINDAN MÜJDELİ HABER

SAADET PARTİSİ İL BAŞKANLIĞINDAN KIRKPINAR TEKLİFİ

YENİ MAHSUL SÜPÜRGE TELİ BORSA’DA

HEM KARATE HEM DE AİKİDO DA TERFİ!

TÜRK-İŞ HAZİRAN AYI AÇLIK SINIRINI 18.978,77 TL OLARAK AÇIKLADI!

DEVLET ÜNİVERSİTELERİNİN İKİNCİ ÖĞRETİM AVANTAJI KAPATILDI.

HAVA KARARMAYINCA IŞIKLAR DİKKAT ÇEKMEDİ

ÖZGÜR ÖZEL'DEN IŞIKLARI KAPAYIP AÇMA TALEBİ

VEKİL AĞA'NIN HAYALİNDEKİ İLK İCRAAT -HAREMLİK SELAMLIK!-

REKTÖR ERHAN TABAKOĞLU YALAN SÖYLER Mİ?

BAŞPEHLİVAN BELEDİYE BAŞKANINI ZİYARET ETTİ

İPSALA EL YAPIMI ÇİKOLATA VE EL YAPIMI DERİ ÇANTALARI BÜYÜK RAĞBET GÖRÜYOR

ALTIN KEMER SAHİBİ YUSUF CAN ZEYBEK

BAŞPEHLİVAN YUSUF CAN ZEYBEK

PROTOKOL ER MEYDANI'NDA

664'ÜNCÜ KIRKPINAR AĞALIK İHALESİ YAPILDI

CHP GENEL BAŞKANI ÖZGÜR ÖZEL EDİRNE'DE

KIRKPINAR'DA ÇEYREK FİNALE KALAN BAŞPEHLİVANLAR BELLİ OLDU.

BAŞPEHLİVANLARDAN MİLLİ TAKIMA BÜYÜK DESTEK

GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRÜ SELİM AK'IN YENİ MARİFETİ!

KIRKPINAR ER MEYDANI SARAYİÇİ DIŞINA MI ÇIKIYOR?

KIRKPINAR OLİMPİYATI RESMEN  BAŞLADI.

KIRKPINAR AĞASINA BÜYÜK KARŞILAMA

Yükleniyor

LAİKLİK DÜŞMANI CELALETTİN VATANDAŞ'DA T Ü REKTÖR ADAYI!

DEVLET ÜNİVERSİTELERİNİN İKİNCİ ÖĞRETİM AVANTAJI KAPATILDI.

BAŞPEHLİVANLARIN MEZUNİYET GURURU

EDİRNE LİSESİ 167. DÖNEM ÖĞRENCİLERİNİ MEZUN ETTİ!

EDİRNE EĞİTİM-SEN’DEN YENİ MÜFREDAT PROTESTOSU!

ŞİİR VE RESİM DALINDA İKİ TÜRKİYE BİRİNCİSİ'DE LALAPAŞA'DAN ÇIKTI.

İPSALA KARAAĞAÇ KÖYÜNDE YAŞAYAN ENİS ERGİN, TÜRKİYE 4' ÜNCÜSÜ, DÜNYA 10'UNCUSU.

SÜLOĞLU BELEDİYE BAŞKANI ORMANKIRAN'IN BABA ACISI

BATI TRAKYA VE BALKANLARDAKİ EĞİTİM DANIŞMANLARIMIZIN DİKKATİNE!

EDİRNELİ TUĞÇE KIBRIS’TA EN İYİ ÇIKIŞ YAPAN MODELİ SEÇİLDİ

İŞ İNSANI SERDAR YALÇINER'İN OĞLU MEHMET CAN YALÇINER EVLENDİ

GENCAN AİLESİNİN ACI GÜNÜ

MÜDAVİM RESTORAN SAHİBİ CÜNEYT ERGİNLER VEFAT ETTİ

ABDÜLHAMİT İRİŞ;'İSTANBUL'UN FETHİ EDİRNE'DEN BAŞLAR!'

EDİRNE'NİN EN YAŞLI KEDİSİ TARÇIN 19 YAŞINDA HAYATA GÖZLERİNİ YUMDU

EDİRNE ROMAN GENÇLİK DERNEĞİ ROMACTED ÇOCUK EVİNİ AÇIYOR

EDİRNE'Lİ BİSİKLETLİLERİN SESSİZ SÜRÜŞ ETKİNLİĞİ (RIDE OF SILENCE)

İPSALA LİSESİ 1979/ 6 FEN MEZUNLARI 45'İNCİ KEZ BULUŞTULAR

TARİHİ CİĞERCİ BAHRİ BEY’İN ÖLÜM HABERİ CİĞERLERİMİZİ YAKTI

TARİHİ CİĞERCİ BAHRİ BEY,İN ACI GÜNÜ

BAŞOĞLU'NUN ADAMLARI DİYANET İŞLERİ BAŞKANI ALİ ERBAŞ'A BAYRAK AÇTILAR!

ÇELTİKLER YANAR-SA- BU HESABIN ALTINDAN KİMSE ÇIKAMAZ!

KURAN KURSU HOCASININ İHMALİ ÇOCUĞUN CANINA MÂL OLUYORDU

EDİRNE MÜFTÜSÜ HASAN BAŞOĞLU MERKEZE Mİ ÇEKİLDİ?

CUMARTESİ PAZARINDAN MÜJDELİ HABER

HAVA KARARMAYINCA IŞIKLAR DİKKAT ÇEKMEDİ

VEKİL AĞA'NIN HAYALİNDEKİ İLK İCRAAT -HAREMLİK SELAMLIK!-

REKTÖR ERHAN TABAKOĞLU YALAN SÖYLER Mİ?

BAŞPEHLİVAN BELEDİYE BAŞKANINI ZİYARET ETTİ

ALTIN KEMER SAHİBİ YUSUF CAN ZEYBEK

KEŞFETTİĞİNİZ BU GENÇ DEĞERİ  BAŞOĞLU'NUN İNSAFINA TERK ETMEYİN VALİ BEY!

AİLEMİZİN ACI GÜNÜ

GAZETELERİ YAŞATMA MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK

BAYRAM ÖNCESİ BÜYÜK FACİA

OTOPARKTA SİLAHLI ÇATIŞMA

SOSYETE MANAVI AYDOĞAN

KOMSER

Her İnsan Bir Hikâye“TARİHİ CİĞERCİ BAHRİ BEY ”İÇİMİZDEN BİRİ

LİG TABLOSU

Takım O G M B Av P
1.Galatasaray 38 33 2 3 66 102
2.Fenerbahçe 38 31 1 6 68 99
3.Trabzonspor 38 21 13 4 19 67
4.İstanbul Başakşehir 38 18 13 7 14 61
5.Kasımpaşa 38 16 14 8 -3 56
6.Beşiktaş 38 16 14 8 5 56
7.Sivasspor 38 14 12 12 -7 54
8.Alanyaspor 38 12 10 16 3 52
9.Rizespor 38 14 16 8 -10 50
10.Antalyaspor 38 12 13 13 -5 49
11.Gazişehir Gaziantep 38 12 18 8 -7 44
12.Adana Demirspor 38 10 14 14 -7 44
13.Samsunspor 38 11 17 10 -10 43
14.Kayserispor 38 11 15 12 -13 42
15.Hatayspor 38 9 15 14 -7 41
16.Konyaspor 38 9 15 14 -13 41
17.Ankaragücü 38 8 14 16 -6 40
18.Fatih Karagümrük 38 10 18 10 -3 40
19.Pendikspor 38 9 19 10 -31 37
20.İstanbulspor 38 4 27 7 -53 16