• BIST 100

  11134,10%-0,05
 • DOLAR

  33,07% 0,04
 • EURO

  36,21% 0,10
 • GRAM ALTIN

  2615,82% 0,08
 • Ç. ALTIN

  4248,53% 0,00

OKTAY BOZKURT'SEVGİ  TOHUMLARI EKİP,CHP'DEKİ KIRGINLIKLARI ORTADAN KALDIRMALIYIZ'

Enez’den, Lalapaşa’ya yaptığı Edirne'nin her noktasındaki ilçe ve köy gezileriyle İl Başkanlığına göz kırpan,CHP Eski İl Başkanı Oktay Bozkurt ile CHP de uzun süredir yaşanan hoşnutsuzlukları ve beklentileri konuşalım dedim. CHP

Röportajlar 2.09.2019 10:52:13 0
OKTAY BOZKURT
 
OKTAY BOZKURT“SEVGİ  TOHUMLARI EKİP,CHP’DEKİ KIRGINLIKLARI ORTADAN KALDIRMALIYIZ”
CHP Eski İl Başkanı Oktay Bozkurt'la 30 Ağustos Zafer Bayramı çelenk töreninden sonra siyasi gündemi ve yaklaşan CHP delege seçimlerini konuştuk.
Enez’den, Lalapaşa’ya yaptığı Edirne’nin her noktasındaki ilçe ve köy gezileriyle İl Başkanlığına göz kırpan, CHP Eski İl Başkanı Oktay Bozkurt ile CHP de uzun süredir yaşanan hoşnutsuzlukları ve beklentileri konuşalım dedim...Laf lafı açtı ve oldukca ilginizi çekeceğinizi umduğum bir söyleşi oldu.
CHP tabanının il başkanlığı seçimlerine bakışı ve beklentilerini sorduğum CHP eski il başkanı Oktay Bozkurt, “Yerel seçimlerde aday tespitlerinden dolayı, partisine kırgın olan ve meccanen oy veren CHP’lilerin,delege seçimlerinde ortak bir tavır sergilemelerini bekliyorum”dedi.
“Erken seçim kapıda... Bu yüzdenCHP  örgütü içinde acil bir şekilde Sevgi Tohumları Ekip, birlikte hareket edebilen, küskünlüklerin ve kırgınlıkların ortadan kalkacağı ortamlar hazırlanması gerektiğine inanıyorum...Ben bu gün siyaseti parti içi  muhalefet kanadında yapıyorum...Yapıyorum ama parti bilinci ile çalışarak yapıyorum.Partimin bana verdiği her görevi eksiksiz kusursuz yaptım, yaparım ama muhalefetimi de partimin organları içinde yaparım.Demek ki düzgün bir siyaset yapmışım ki bu gün hala örgütün içindeyim...Ben, benden sonrakileri merak ediyorum... Acaba Edirne ve örgütün içinde göğüsünü  gere gere benim gibi gezebilecekler mi” Diyor.   
 
Edirne Olay Gazetesi;Geçtiğimiz günlerde Edirne’nin ilçe ve köylerinde yaptığınız gezilerle CHP gündemine damganızı vurdunuz. CHP İl Başkanlığını bıraktığınız günden buyana siyasetten ve CHP’lilerden hiç kopmadınız...Yaşadığınızı iddia ettiğiniz vefasızlıklara rağmen yerel seçimlerde partiniz için canla başla mücadele ettiniz...Partinize olan bu bağlılığınız CHP tabanında nasıl karşılık buldu?
Oktay Bozkurt; Nereye gittiysem örgütüm beni sevgiyle karşıladı.Siyaseten dertlerimiz ve sıkıntılarımız ortak... Ben siyaseti hiçbir zaman çıkar ve menfaat için yapmadım...Sadece partim için ve ideolojim için yaptım...Bugün örgüt içinde anlım açık geze biliyorsam halen insanlar bana güvenip yoldaşlık yapıyorsa,demek ki düzgün bir siyaset yapmışım ki örgütün içindeyim... CHP örgütü gittiğim her yerde beni bağrına bastı, çok güzel ve çok verimli bir gezi oldu benim için. Ben, benden sonrakileri merak ediyorum... Acaba  yarın Edirne ve örgütün içinde göğüslerini  gere, gere gezebilecekler mi?
Edirne Olay Gazetesi; Genel olarak Edirne CHP’de öncelikli sorunlar ve sizin çözüm önerileriniz neler?
Oktay Bozkurt; Çok yakın bir zamanda Erken seçim kapıda... Bu yüzden örgütün acil bir şekilde Sevgi Tohumları ekip birlikte hareket edebileceği,küskünlerin ve kırgınlıkların bitirileceği ortamlar hazırlanması gerektiğine  inanıyorum. Olası bir erken  seçimlerde neler  yapabiliriz? Ne yapmamız gerekiyor?  Bunları çözüme ulaştırmak zorundayız...Örnek ilimizde 22 bin seçmen oy kullanmamış... Edirne’de kenar mahalelerde ikinci çıkmışız...Partimize yanlış  tercih yapan yöneticiler yüzünden küsmüş  üyelerimiz var...Kaybedilmiş  Keşan,Yenimuhacir,Havsa,İpsala,Yeni Karpuzlu,Esetce, Lalapaşa, Subaşı  ilçe ve beldelerimiz var...Partimizi üyelerimizle nasıl barıştıracağız...Kaybedilmiş secim bölgelerini nasıl geri alabiliriz...İçerisinde  yogun olarak CHP’ye küsmüş partililerimizin de olduğu      oy kullanmayan 22 bin kişiyi partimizin lehine sandığa nasıl getirebiliriz? diye çalışmalar yapmamız gerekiyor...Bütün bunları bence öncelikli sorunlarımız. Bütün bunları çözmek için yapılacak olan ilçe kongrelerimizi ve il kongremizi üye ve deleğelerimize baskı yapılmadan  gercekleştirip örgütümüz güçlendirerek yapabiliriz. Ama delege seçimleri sadece bir kişi ye göre ayarlanırsa adaylar örgütün içine sinmez... Veee  partimiz için sonuç hüsran olur!
Edirene Olay Gazetesi; Siz birlik beraberlik diyorsunuz ama CHP kulislerinde, delge seçimlerinde orantısız güç kullanan bir sistemin devreye gireceği konuşuluyor. CHP örgütü delege seçimlerinde sizce nasıl bir tavır alacak?
Oktay Bozkurt;  Bu gün hala yerel seçimlerde aday tespitlerinden ve yapılan yanlışlardan dolayı, partimize kırgın olan ve meccanen oy veren, sandığı protesto eden küskün  CHP’lilerin sesini duyan yok...Partimizdeki sessiz çoğunluk bir arayış içerisinde...Örgütümüz siyaseti, ideolojimiz için çıkarsız ve menfaatsiz yapan yöneticiler istiyor. CHP’lilerin,delege seçimlerinde  bütün bu sıkıntıları görmeyen, görmezden gelenlere karşı ortak bir tavır sergilemelye hazırlandıklarını görüyorum.
Edirene Olay Gazetesi; Siz il başkanıyken  CHP Genel Kurulunda Muharrem İnce tarafında yer aldınız. Edirne kamuoyunda bu tavrınızdan dolayı il başkanlığı görevinizden olduğunuz yönünde genel bir kanaat var. Bu tavrınızı kendi başınızamı almıştınız? Muharrem İnceyi desteklediğiniz için mi bu gün parti içi muhalefete düştünüz?
Oktay Bozkurt; Ben görev yaptığım süre içerisinde  her zaman örgütümün sesini dinledim. O gün bende örgütümün tüm organları gibi sayın Muharrem İnce’yi gönülden destekledim. Ancak CHP Genel Kurulunda alacağım tavrı partimin organları ve kanaat önderi konumundaki kişilerle birlikte karar verdik. O gün beni destekleyen ve arkamda olanlar daha sonra fotoğrafta insanların arkasında kayboldular. Ben Sayın Muharrem İnce’yi desteklediğim için terk edildiğime ve yanlız bırakıldığıma inanmıyorum! O gün benimle birlikte sayın İnce’yi destekleyen  Ediz Ün  ve rahmetli Erdin Bircan milletvekili adayı yapıldı...Sayın Recep Gürkan’da belediye başkan adayı yapıldı!Ben o zaman kişisel menfaatlerim için çalışmış olsaydım şu an çok farklı yerlerde olabilirdim.
Edirne Olay Gazetesi; Konuşmalarınızı çok sade kısa ve halkımızın anlayacağı aksanlı bir dille yapıyorsunuz. Bunu size avantaj sağlasın diye mi yapıyorsunuz?
Oktay Bozkurt; Siyasi uslup edebi metinlerdeki gibi konuşmanın dışına rahmetli Süleyman Demirel ile çıkmıştı...Günümüz şartlarında daha kısa anlaşılır keskin cümlelerle konuşmak insanlara daha net geliyor.Bu tamda benim uslubuma uyuyor... Ben de kendi uslubumda konuşuyorum rol yapmıyorum. Kendimi yansıtmaya çalışıyorum.
Edirne Olay Gazetesi; Sosyal  medyayı iyi kullana biliyormusunuz? Birde sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla muhalefet yapanlar var, bu konuda ne düşünüyorsunuz?
Oktay Bozkurt; Evet Parti için en kızdığım noktalardan birisi de bu konu. Sanalda herkes klavye kahramanı...Herkes atıp tutuyor...Haksız eleştiriler oluyor, partimize zarar veren oluyor, birbirlerini kavga edenler oluyor...Sanal alem adı üzerinde sanal...Orada yaşadığımız diyaloglar çogunlukla partimize ve kendimize büyük zararlar veriyor...Oysa yürüyüşlerde bakıyorsun kimse yok...İlçe danışma kurulu toplantısına bakıyorsun kimse yok... Parti'nin yaptığı etkinliklerde söyleşilerde hiçbir yerde yer almazlar ama klavyeninbaşına  geçtiği zaman sanki 24 Saat bizimle beraber sahada...Sanki her gün partiye gelip çalışıyormuş gibi...Bu arkadaşlarımızın çoğu seçimden seçime kendilerini gösterirler...Seçim zamanı ve yerel kongreler yapıldığı zamanda aday olmaya çıkarlar...Bu klevye karamanlarına örgütümüz  pirim vermemeli!
Edirne Olay Gazetesi; Son olarak, yaklaşan delege seçimleri ve CHP’deki kırgınlıklar konusunda neler söyleyeceksiniz?
Oktay Bozkurt;
Ben siyaseti iç muhalefet kanadın da yapıyorum...Yapıyorum  ama parti bilinci ile çalışarak yapıyorum. Bana partimin  verilen görevi yaparım ama muhalefetimi de yaparım. Bizler birbirine düşman insanlar değiliz. Bizler aynı partinin aynı görüşlerine  hizmet vermek isteyen insanlarıyız. Eğer fikirler aynı noktada buluşursa görevi kimin verdiği değil görevin ne olduğu beni ilgilendirir. Ayrıca partide görev  sadece örgütün hür iradesiyle verilirse doğru kişiler görev almış olur... Kimse protokol şartları hariç birbirinden üstün olamaz, olmamalıdır!  Örgüt güçlenirse adaylar doğru çıkar. Daha öncede söylediğim gibi il ve ilce teşkilatları  sadece bir kişi ye göre ayarlanırsa o zaman adaylar da örgütün içine sinmez ve kırgınlıklar, dargınlıklari başarısızlıklar alır başını gider! Bu güzel sohbet için çok teşekkür ederim.Buradan aracılığınızla CHP örgütüme ve Edirnelilere saygı ve sevgilerimizi sunarım.
 

BAŞOĞLU'NUN ADAMLARI DİYANET İŞLERİ BAŞKANI ALİ ERBAŞ'A BAYRAK AÇTILAR!

LAİKLİK DÜŞMANI CELALETTİN VATANDAŞ'DA T Ü REKTÖR ADAYI!

ÇELTİKLER YANAR-SA- BU HESABIN ALTINDAN KİMSE ÇIKAMAZ!

EKONOMİ VE SICAK ULUS PAZARINI VURDU

TÜRKİYE GENÇLER KÜREK ŞAMPİYONASI ÖN ELEMELERİ BAŞLADI.

KURAN KURSU HOCASININ İHMALİ ÇOCUĞUN CANINA MÂL OLUYORDU

EDİRNE MÜFTÜSÜ HASAN BAŞOĞLU MERKEZE Mİ ÇEKİLDİ?

CUMARTESİ PAZARINDAN MÜJDELİ HABER

SAADET PARTİSİ İL BAŞKANLIĞINDAN KIRKPINAR TEKLİFİ

YENİ MAHSUL SÜPÜRGE TELİ BORSA’DA

HEM KARATE HEM DE AİKİDO DA TERFİ!

TÜRK-İŞ HAZİRAN AYI AÇLIK SINIRINI 18.978,77 TL OLARAK AÇIKLADI!

DEVLET ÜNİVERSİTELERİNİN İKİNCİ ÖĞRETİM AVANTAJI KAPATILDI.

HAVA KARARMAYINCA IŞIKLAR DİKKAT ÇEKMEDİ

ÖZGÜR ÖZEL'DEN IŞIKLARI KAPAYIP AÇMA TALEBİ

VEKİL AĞA'NIN HAYALİNDEKİ İLK İCRAAT -HAREMLİK SELAMLIK!-

REKTÖR ERHAN TABAKOĞLU YALAN SÖYLER Mİ?

BAŞPEHLİVAN BELEDİYE BAŞKANINI ZİYARET ETTİ

İPSALA EL YAPIMI ÇİKOLATA VE EL YAPIMI DERİ ÇANTALARI BÜYÜK RAĞBET GÖRÜYOR

ALTIN KEMER SAHİBİ YUSUF CAN ZEYBEK

BAŞPEHLİVAN YUSUF CAN ZEYBEK

PROTOKOL ER MEYDANI'NDA

664'ÜNCÜ KIRKPINAR AĞALIK İHALESİ YAPILDI

CHP GENEL BAŞKANI ÖZGÜR ÖZEL EDİRNE'DE

KIRKPINAR'DA ÇEYREK FİNALE KALAN BAŞPEHLİVANLAR BELLİ OLDU.

BAŞPEHLİVANLARDAN MİLLİ TAKIMA BÜYÜK DESTEK

GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRÜ SELİM AK'IN YENİ MARİFETİ!

KIRKPINAR ER MEYDANI SARAYİÇİ DIŞINA MI ÇIKIYOR?

KIRKPINAR OLİMPİYATI RESMEN  BAŞLADI.

KIRKPINAR AĞASINA BÜYÜK KARŞILAMA

Yükleniyor

LAİKLİK DÜŞMANI CELALETTİN VATANDAŞ'DA T Ü REKTÖR ADAYI!

DEVLET ÜNİVERSİTELERİNİN İKİNCİ ÖĞRETİM AVANTAJI KAPATILDI.

BAŞPEHLİVANLARIN MEZUNİYET GURURU

EDİRNE LİSESİ 167. DÖNEM ÖĞRENCİLERİNİ MEZUN ETTİ!

EDİRNE EĞİTİM-SEN’DEN YENİ MÜFREDAT PROTESTOSU!

ŞİİR VE RESİM DALINDA İKİ TÜRKİYE BİRİNCİSİ'DE LALAPAŞA'DAN ÇIKTI.

İPSALA KARAAĞAÇ KÖYÜNDE YAŞAYAN ENİS ERGİN, TÜRKİYE 4' ÜNCÜSÜ, DÜNYA 10'UNCUSU.

SÜLOĞLU BELEDİYE BAŞKANI ORMANKIRAN'IN BABA ACISI

BATI TRAKYA VE BALKANLARDAKİ EĞİTİM DANIŞMANLARIMIZIN DİKKATİNE!

EDİRNELİ TUĞÇE KIBRIS’TA EN İYİ ÇIKIŞ YAPAN MODELİ SEÇİLDİ

İŞ İNSANI SERDAR YALÇINER'İN OĞLU MEHMET CAN YALÇINER EVLENDİ

GENCAN AİLESİNİN ACI GÜNÜ

MÜDAVİM RESTORAN SAHİBİ CÜNEYT ERGİNLER VEFAT ETTİ

ABDÜLHAMİT İRİŞ;'İSTANBUL'UN FETHİ EDİRNE'DEN BAŞLAR!'

EDİRNE'NİN EN YAŞLI KEDİSİ TARÇIN 19 YAŞINDA HAYATA GÖZLERİNİ YUMDU

EDİRNE ROMAN GENÇLİK DERNEĞİ ROMACTED ÇOCUK EVİNİ AÇIYOR

EDİRNE'Lİ BİSİKLETLİLERİN SESSİZ SÜRÜŞ ETKİNLİĞİ (RIDE OF SILENCE)

İPSALA LİSESİ 1979/ 6 FEN MEZUNLARI 45'İNCİ KEZ BULUŞTULAR

TARİHİ CİĞERCİ BAHRİ BEY’İN ÖLÜM HABERİ CİĞERLERİMİZİ YAKTI

TARİHİ CİĞERCİ BAHRİ BEY,İN ACI GÜNÜ

BAŞOĞLU'NUN ADAMLARI DİYANET İŞLERİ BAŞKANI ALİ ERBAŞ'A BAYRAK AÇTILAR!

ÇELTİKLER YANAR-SA- BU HESABIN ALTINDAN KİMSE ÇIKAMAZ!

KURAN KURSU HOCASININ İHMALİ ÇOCUĞUN CANINA MÂL OLUYORDU

EDİRNE MÜFTÜSÜ HASAN BAŞOĞLU MERKEZE Mİ ÇEKİLDİ?

CUMARTESİ PAZARINDAN MÜJDELİ HABER

HAVA KARARMAYINCA IŞIKLAR DİKKAT ÇEKMEDİ

VEKİL AĞA'NIN HAYALİNDEKİ İLK İCRAAT -HAREMLİK SELAMLIK!-

REKTÖR ERHAN TABAKOĞLU YALAN SÖYLER Mİ?

BAŞPEHLİVAN BELEDİYE BAŞKANINI ZİYARET ETTİ

ALTIN KEMER SAHİBİ YUSUF CAN ZEYBEK

KEŞFETTİĞİNİZ BU GENÇ DEĞERİ  BAŞOĞLU'NUN İNSAFINA TERK ETMEYİN VALİ BEY!

AİLEMİZİN ACI GÜNÜ

GAZETELERİ YAŞATMA MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK

BAYRAM ÖNCESİ BÜYÜK FACİA

OTOPARKTA SİLAHLI ÇATIŞMA

SOSYETE MANAVI AYDOĞAN

KOMSER

Her İnsan Bir Hikâye“TARİHİ CİĞERCİ BAHRİ BEY ”İÇİMİZDEN BİRİ

LİG TABLOSU

Takım O G M B Av P
1.Galatasaray 38 33 2 3 66 102
2.Fenerbahçe 38 31 1 6 68 99
3.Trabzonspor 38 21 13 4 19 67
4.İstanbul Başakşehir 38 18 13 7 14 61
5.Kasımpaşa 38 16 14 8 -3 56
6.Beşiktaş 38 16 14 8 5 56
7.Sivasspor 38 14 12 12 -7 54
8.Alanyaspor 38 12 10 16 3 52
9.Rizespor 38 14 16 8 -10 50
10.Antalyaspor 38 12 13 13 -5 49
11.Gazişehir Gaziantep 38 12 18 8 -7 44
12.Adana Demirspor 38 10 14 14 -7 44
13.Samsunspor 38 11 17 10 -10 43
14.Kayserispor 38 11 15 12 -13 42
15.Hatayspor 38 9 15 14 -7 41
16.Konyaspor 38 9 15 14 -13 41
17.Ankaragücü 38 8 14 16 -6 40
18.Fatih Karagümrük 38 10 18 10 -3 40
19.Pendikspor 38 9 19 10 -31 37
20.İstanbulspor 38 4 27 7 -53 16